NadpřirozenoExistuje toho víc, než si jenom myslíš...

Olymp

Publikováno 16.08.2016 v 00:05 v kategorii Řečtí bohové, přečteno: 103x

Řečtí bohové žijí na Olympu. Je to sídlo všech bohů. Když zuřila válka mezi bohy a Titány,bohové se usadili na hoře Olymp a Titáni na hoře Othrys. Bohové si na Olympu pochutnávali na ambrozii, pokrmu jenž je měl činit nesmrtelnými a nechali se bavit Apollónovým zpěvem a hrou na lyru, Gráciemi a Múzami.

Vzhled:

Olymp je opravdu krásné místo. Nádherné chrámy postavené z mramoru a ze zlata, Vysoké věže postavené ze stříbra a bronzu. Síně z kvalitního zlata. A to vše postavené na nebeských oblacích. Paláce na Olympu postavili obři Titáni, známí jako Kyklopové. Ty Zeus osvobodil z Tartaru a oni mu na oplátku věnovali své blesky.

Homér tvrdil, že na Olympu nikdy nefouká vítr, neprší, ani nepadá sníh a že hora tone v nádherném světle. Ve své Odyssei píše: ...Olymp, sídlo bohů domnělé a věčné, jež bouře nikdy nebičují, déšť nepromáčí a sníh nezasype. Jen klid a mír a nebe bezoblaké zde září za nejčistšího dne. ...Tam se jeho božští obyvatelé veselí navěky.Olympští bohové:
Zeus
Poseidon
Hádés
Héra
Hestia
Athéna
Afrodita
Áres
Artemis
Apollón
Héfaistos
Hermes

Řečtí bohové: 

Adrasteia
Afrodita 
Achelóos
Aithér
Apaté
Apollón 
Artemis 
Asklépios
Astraia
Athéna 
Áres 
Boreas
Britomartis
Démétér 
Diké
Dióné
Dionýsos 
Eileithyia
Éós
Erinye
Eris
Forkys
Gaia
Galateia
Hádés 
Harmonia
Hébe 
Héfaistos 
Hekaté
Hélios
Héra 
Herkules
Hermés 
Hestia
Hyády
Hóry
Poseidon 
Psyché
Zeus 
Řečtí bohové:

 Starověcí Řekové věřili, že mocní bohové a bohyně dohlížejí na svět a zasahují do lidských záležitostí. Tito bohové se chovali stejně jako lidé, zamilovávali se, hádali se mezi sebou a lhali. Řekové pořádali k uctívání bohů slavnosti a dávali si pozor, aby bohy proti sobě nepoštvali. Řekové pokládali k sochám svých bohů dary, aby jim bohové pomáhali, např. nemocní prosili o uzdraveníAsképia, boha lékařství a hojení. Řekové svým bohům obětovávali zvířata, za nejlepší oběť považovali býka. Někdy také byla obětovánaúlitba. Pořádali se také velké veřejné svátky, například Panathenské slavnosti, které se konaly každý čtvrtý rok v Athénách. Skoro v každém domě byl oltář pro soukromé bohoslužby. Existovaly chrámy, kde si lidé mohli nechat věštit budoucnost. Nejznámější taková věštírna ležela v Delfách, které patřilo bohu Slunce Apollónovi. Odpovídal prostřednictvím kněžky, které říkali Pýthia. Řekové věřili, že po smrti překročí řeku Styx a dostanou se do podsvětí. Hádés, král zemřelých, posuzoval, jak dobře žili na zemi. Ti, kdo vedli dobrý život, odešli do Elysejských polí. Ti, kdo vedli špatný život, šli do ohnivé jámy jménem Tartaros. Lidé, kteří nevedli ani dobrý a ani špatný život, odcházeli do stínů, kterému se říkalo Asfodelovy louky.


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?