NadpřirozenoExistuje toho víc, než si jenom myslíš...

Programování a čištění

Publikováno 11.08.2016 v 23:12 v kategorii Amulety a talismany, přečteno: 191x

Amulety a talismany

V dnešní uspěchané době je velmi obtížné uspět a prosadit se. Všichni si přejeme kapku toho štěstí, chceme být tím, komu se podařilo vyniknout aspoň v něčem nad ostatními. Proto mnozí v nás u sebe nosí nějaký ten talisman či amulet. Může to být něco, co jsme od někoho dostali, malý kamínek, přívěšek na krk či klíče, prsten, obrázek apod. Je to něco, co je jen naše, je to nabité naší energií a dodává nám tento předmět sílu a odvahu dobrat se zdárně našeho cíle či uskutečnění přání.

Individualita a originalita
Každý z nás je individuální osobností. Nenajdete na světě druhého člověka, který by byl naprosto stejný. I identická dvojčata se v mnohém od sebe liší. Stejné je to i s amulety a talismany. Na trhu jich je nepřeberné množství a konkrétní druhy v ohromném množství kusů. A přesto mají na různé lidi různý účinek. Ne všechny čínské mince pro štěstí přinesou všem nositelům štěstí. Mnohdy jde jen o módní doplňky, které zůstanou časem ležet někde založeny nebo budou zcela vyhozeny, protože nepřinesly nositelům to, v co věřili a po čem toužili.Úplně nejlepší je, pokud si můžete svůj amulet či talisman vyrobit sami přímo na míru, nebo si ho necháte někým vyrobit. Někým, kdo přesně ví, co potřebujete a vyzná se v symbolech a v oblasti ezoteriky. Základem každého talismanu či amuletu je symbol. Ten se dá dále různě upravovat či k němu přidávat další prvky. Takto vyrobený amulet či talisman má v sobě ukrytou sílu. Ne jako ten, který je vyráběn jako na běžícím pásu převážně za účelem zisku.

Amulet nebo talisman?
Mnoho lidí vůbec netuší, jaký je rozdíl mezi amuletem a talismanem.Amulet se obvykle používá na označení předmětu, který má zahánět od svého nositele vše negativní, má chránit před vším zlým. Naopak talisman má za úkol přitahovat ke svému nositeli vše pozitivní: úspěch, zdraví, štěstí apod. Amuletem či talismanem může být naprosto cokoliv: mince, pírko, kámen, dřívko, papír s obrázkem či textem … Není důležité co to je, ale naprogramování. Na základě toho potom amulet či talisman bude pohlcovat, odrážet zpět či přitahovat požadované energie.

Vhodné materiály
V magii se říká, že za vším stojí myšlenka, která vše určuje a řídí. A myšlenku má v moci člověk, ten je jejím vysilatelem. Proto už při výrobě amuletu či talismanu je důležité myslet na to, za jakým účelem je zhotovován. Jakou má plnit funkci.Materiálem vhodným ke zhotovení amuletu či talismanu je kámen, kov (zlato, stříbro, měď, mosaz aj.), dřevo (korálky ze santalu, hůlka z dubu, jasanu, lísky). O kamenech toho bylo napsáno již mnoho. Při výběru kamene se můžete nechat inspirovat astrologickým znamením (včetně ascendentu), numerologií, konkrétními vlastnostmi a vibracemi daného kamene nebo vlastní intuicí, pokud vás nějaký kámen láká a oslovuje jeho energie.

Čištění
Jakmile si přinesete domů svůj nový amulet či talisman, měli byste ho před vlastním používáním očistit od negativních a nežádoucích vlivů. Existuje mnoho způsobů čištění.
► vizuálně (představou)
► pomocí kyvadla
► solí (ve sklenici vody rozpustit čajovou lžičku soli, do roztoku vložit amulet či talisman, nechat několik hodin, pozor - není vhodné pro všechny materiály!)
► nad plamenem svíčky (opět pozor na teplotu a některé kameny)
► očistným kadidlem či kouřem (vonné tyčinky)

Naprogramování
Po vyčištění amuletu či talismanu následuje programování, posvěcení, čímž se mnohonásobně zesílí jeho magické účinky. Bez naprogramování bude amulet či talisman taktéž fungovat, ale nebude jeho síla tak velká.Velmi jednoduchý postup je následující: amulet či talisman položte mezi dvě svíčky, ty zapalte a na papírek napište, co od svého amuletu či talismanu očekáváte.Jiný způsob: podržte amulet či talisman aspoň 10 minut v zavřené dlani levé ruky (leváci v pravé ruce) a intenzivně myslete na to, jak chcete, aby váš pomocník působil. Po 24 hodinách ho vezměte do obou rukou a sfoukněte jakoby prach z obou jeho stran a přitom opět nahlas řekněte, co od něj očekáváte. Tímto máte amulet či talisman naprogramovaný.Můžete si také programovací rituál sami vymyslet, naslouchejte své intuici.Naprogramovaného amuletu či talismanu by se neměl již kromě vás nikdo jiný dotýkat. 

Nabíjení
Pro nabíjení amuletu či talismanu je nejvhodnější využít energii slunce či měsíce. Vystavte svého pomocníka na několik hodin slunečnímu či měsíčnímu světlu. U měsíčního světla je nejvhodnější využít dobu úplňku. Amulet či talisman můžete také opláchnout tekoucí vodou, přiložit ke zdravému stromu, položit na skálu či kámen. Také můžete svůj amulet či talisman zahrabat na několik dní do země. Takto navíc předmět očistíte i od negativních vlivů. Všechny přírodní energetické zdroje mají velikou sílu, která bude přenesena na váš magický předmět.Další možností je udělat si malý nabíjecí rituál, nabíjet můžete pouhou vůlí a imaginací, magickými formulkami či mantrami. Já osobně velmi doporučuji nabíjení pomocí magických formulí a manter. Jednak spousta lidí není v magických operacích zběhlá a věci znalá. Navíc magické formule a mantry jsou už sami o sobě natolik silné, že jejich pouhým opakováním vzniká velká síla, která je pak na daný předmět přenášená.

Magické symboly
Magických symbolů existuje spousta. K nejznámějším patří bezesporu pentagram (pěticípá hvězda - symbol mikrokosmu) a hexagram (šesticípá hvězda - symbol makrokosmu). Velmi silnými magickými symboly jsou kříže: svastika (kříž s ohnutými rameny - kříž slunce a štěstí), ankh (egyptský neboli nilský kříž - kříž života) a rosekruciánský kříž (kříž s rudou růží uprostřed - kříž sebepoznání a osvícení). Účinný může být také kříž s Kristem.K magickým symbolům lze zařadit různé znaky a jména bohů, andělů a archandělů, démonů, géniů, inteligencí (Mayové, Atlantiďané, Toltékové).Znaky či jména se dají vyrýt do kovu, kamene či dřeva a nosí se stále u sebe. Je možné symboly také nakreslit či jména napsat na papír, nejlépe pergamenový popř. sací.Platí však, že výběr symbolu by měl být velmi pečlivě zvážen. Symbol by vám měl být blízký. 

Ankh%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1+mince.jpgPentagramKeltský kříž

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?